HomeParticipaActivitatiHartă standuriGalerie fotoParteneriNoutatiProgramContact

Mid/Senior SAP ABAP Developer

Full time » Automatica si Calculatoare in Timisoara

Cerințe:
- 4+ ani de experiență cu SAP development
- Cunoștințe foarte bune privind tehnologiile SAP și sistemele de gestiune a bazelor de date
- Experiență cu SAP ABAP, S4/HANA
- Experiența cu RAP și/sau UI pot fi un plus
- Abilităţi de comunicare, lucru in echipă şi o atitudine pozitivă
- Capacitatea de a identifica soluţii creative in diverse etape de dezvoltare ale proiectului
- Experiență de mentorat si coordonare a colegilor juniori
- Simțul responsabilității și ești proactiv
- Limba engleză la nivel avansat

Responsabilități:
- Dezvoltarea de soluţii standard dedicate unui domeniu de business sau customizarea acestora in funcţie de necesităţile clienţilor
- Implicarea activă in analiză, design, dezvoltare şi implementare de aplicaţii software conform specificaţiilor
- Realizarea de activităţi de cercetare şi testare a tehnologiilor SAP şi a modului in care se pot integra in dezvoltarea proiectelor
- Extinderea şi împărtăşirea cunoştinţelor specifice in cadrul echipei
- Colaborarea în echipe distribuite geografic

Beneficii:
- 30 RON/zi tichete de masă
- Până la 30 de zile de concediu de odihnă anual
- Asigurare de sănătate privată
- Program flexibil
- Abonament Bookster
- Acces la evenimente tehnice (traininguri de profil, workshopuri, conferințe, study groups, websiteuri de self-training etc)
- Acces la programe de wellness și sport (online sau offline)
- Evenimente de echipă periodice (teambuildinguri, partyuri, CSR, competiții sportive, etc)
- Programe și evenimente interne pentru susținerea celor care au ca second job rolul de părinte
- Cultură bazată pe interese și valori comune
- Etc.

msg Romania

msg România face parte din concernul de origine germană, msg Group, lider în servicii digitale, cu peste 8000 de angajați și nu mai puțin de 40 de ani de activitate în industria software la nivel global. Echipa msg România este formată din oameni cu pasiune pentru tehnologie care, prin activitatea lor, sprijină implementarea de soluții software avansate cu scopul inovării digitale. Află mai multe despre companie, oportunitățile de carieră și programele de internship folosind linkul pt comunicare, ori adresa de e-mail lavinia.brindusa@msg.group! Te așteptăm.

Facultati vizate

Automatica si Calculatoare

Alte oferte de carieră

Internship »
Oportunitate de internship si cariera cu limbajul de programare software development SAP
Oportunitati de internship si cariera la msg Romania cu limbaj de software development javascript
Full time »
Oportunitate de cariera in java software development la msg Romania
Noutati
10
APR
2024
Zilele Carierei este un eveniment bianual organizat de Universitatea Politehnica Timisoara prin CCOC - Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră din UPT.Ajuns la a 24-a ediție, Zilele Carierei a devenit cel mai mare târg universitar de joburi din vestul țării.Ediția din această primăvară va găzdui 55 de firme de top, fiecare gata să intercționeze cu studenți sau absolvenți interesați de locuri de practică sau de muncă din d...
Ce sunt Zilele Carierei?
zilelecarierei@upt.ro
0256404749