HomeParticipaActivitatiHartă standuriGalerie fotoParteneriNoutatiProgramContact

Mid/Senior Java Developer cu Germană

Full time » Automatica si Calculatoare in Timisoara

.msg Romania a fost fondată în 2008 și este parte a concernului german msg group - lider în servicii digitale, cu aproximativ 10 000 de specialiști și peste 40 de ani de activitate în soluții IT la nivel global.

Credem cu tărie că oamenii sunt cei care dau viață ideilor, de aceea echipa este cheia succesului nostru. Pasionați de tehnologie și dornici să inoveze, colegii noștri contribuie la dezvoltarea celor mai bune soluții IT pentru clienți din industrii precum Automotive, Asigurări/Reasigurări, Financiar-Bancar și Logistică.

Cum contribui tu la succes?
- 4+ ani de experiență cu Java 11+, Spring/Spring Boot, AWS
- Experiență cu Bamboo/ Jira/ Bitbucket/ Confluence
- Cunoștințe de source control (ex: git)
- Cunoștințe despre modul de lucru Agile si Lean
- Skilluri foarte bune de analiza și înțelegere a cerințelor de proiecte de development
- Experiență de mentorat si coordonare a colegilor juniori
- Ai simțul responsabilității și ești proactiv
- Limba germană la nivel avansat
- Limba engleză mediu

Ce presupune rolul?
- Lucrezi într-un mediu Agile
- Participi activ în discuții despre feature-urile produsului și cele pe teme de design
- Colaborezi eficient cu membrii echipei indiferent de locația lor
- Faci code reviews și susții inovarea proceselor și produselor
- Ajuți la creșterea competețelor tehnice ale echipei prin mentorat
- Te ocupi de incidentele critice din producție

Ce beneficii ai?
- 30 RON/zi tichete de masă
- Până la 30 de zile de concediu de odihnă anual
- Asigurare de sănătate privată
- Program flexibil
- Abonament Bookster
- Acces la evenimente tehnice (traininguri, workshopuri, conferințe, study groups, websiteuri de self-training etc)
- Acces la programe de wellness și sport (online sau offline)
- Evenimente de echipă periodice (teambuildinguri, partyuri, CSR, competiții sportive, etc)
- Programe și evenimente interne pentru susținerea celor care au ca second job rolul de părinte
- Cultură bazată pe interese și valori comune
- Etc.

msg Romania

msg România face parte din concernul de origine germană, msg Group, lider în servicii digitale, cu peste 8000 de angajați și nu mai puțin de 40 de ani de activitate în industria software la nivel global. Echipa msg România este formată din oameni cu pasiune pentru tehnologie care, prin activitatea lor, sprijină implementarea de soluții software avansate cu scopul inovării digitale. Află mai multe despre companie, oportunitățile de carieră și programele de internship folosind linkul pt comunicare, ori adresa de e-mail lavinia.brindusa@msg.group! Te așteptăm.

Facultati vizate

Automatica si Calculatoare

Alte oferte de carieră

Internship »
Oportunitate de internship si cariera cu limbajul de programare software development SAP
Full time »
Oportunitate de cariera in software development cu SAP si ABAP
Oportunitati de internship si cariera la msg Romania cu limbaj de software development javascript
Noutati
10
APR
2024
Zilele Carierei este un eveniment bianual organizat de Universitatea Politehnica Timisoara prin CCOC - Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră din UPT.Ajuns la a 24-a ediție, Zilele Carierei a devenit cel mai mare târg universitar de joburi din vestul țării.Ediția din această primăvară va găzdui 55 de firme de top, fiecare gata să intercționeze cu studenți sau absolvenți interesați de locuri de practică sau de muncă din d...
Ce sunt Zilele Carierei?
zilelecarierei@upt.ro
0256404749