HomeParticipaActivitatiHartă standuriGalerie fotoParteneriNoutatiProgramContact

Sef de Sectie - Line Leader

Full time » Management în Producție și Transporturi in Timisoara

Responsabilitati:

  • Analizeaza documentaţia constructiva si tehnologica a produselor şi face demersurile necesare pentru completare dupa caz ( planul de lucru, proceduri de lucru, specificaţii pt. materii prime, programe de execuţie, etc);
  • Verifica programele de măsurare primite conform planului de control
  • Cere modificarea imediata, conform aprobărilor primite sau a testelor efectuate si aprobate, a parametrilor de proces  pentru obţinerea calităţii specificate.
  • Cere modificarea planurilor de lucru sau a grupelor de masini.
  • Cere modificarea listei de materiale.
  • Asigurarea disponibilitatii utilajelor, prin intretinere preventiva, planifica si asigura efectuarea reparatiilor necesare.
  • Coordoneaza si supravegheaza activitatea de intretinere a echipamentelor de productie si auxiliare, asigura dotarea cu SDV-urile si piesele de schimb necesare.
  • Asigura respectarea cerintelor normativelor specifice utilajelor aflate in exploatare
  • Participa la analiza reclamaţiilor primite de la clienţi  şi la stabilirea acţiunilor de corecţie şi a acţiunilor corective/ preventive pentru eliminarea/prevenirea apariţiei cauzelor acestora atunci cand este desemnat in echipa.
  • Respecta prevederile procedurilor de sistem.
  • Realizarea corectă şi la termenul stabilit a sarcinilor de serviciu.
  • Respectarea măsurilor PSI legea 307/2006,  a mediului la locul de muncă; răspunde de respectarea contractului colectiv de muncă si R.I. al societatii.
  • Respecta  prevederile  Legii 319-Anexa 1, privind securitatea , sanatatea muncii.
  • Raspunde de integritatea  inventarului din dotare;
  • Raspunde disciplinar, material sau penal, după caz, pentru prejudiciile cauzate firmei prin încălcarea unor dispoziţii legale, neglijenţă manifestată în serviciu, respectiv neaducerea la îndeplinire a atribuţiilor  de serviciu.
  • Manifestă loialitate faţă de firmă;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic sau management in productie si transporturi.
  • Experienta minim 1 an in mediul industrial.
  • Experienta in a gestiona si a lucra cu personalul din aria de responsabilitate.
  • Cunostiinte solide operare PC.
  • Cunostinte puternice de limba engleza (limba germana este un plus).
  • Capacitate de a lucra in echipa.
  • Capacitate de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor.
  • Disponibilitate de a calatori in scop profesional.
  • Capacitate de a coordona proiecte in aria de responsabilitati

   Oferim:

  • Venit competitiv
  • Introducere si pregatire de baza la sediul firmei in Germania

FAULHABER MOTORS ROMANIA

Grupul FAULHABER ofera cea mai mare gama de mini si micropropulsoare, care in acest moment face posibil accesul la aceste produse in toata lumea dintr-o singura sursa. Grupul nostru este specializat in dezvoltarea si construirea celor mai performante si complexe sisteme de propulsie de mare precizie pentru diverse domenii de utilizare, ca de exemplu: aparatura medicala, roboti industriali, telecomunicatii si optica de precizie.

Facultati vizate

Inginerie Electrică și energetică
Management in Producție si Transporturi
Mecanică

Alte oferte de carieră

Full time »
Mecanică
Inginer Industrie
Noutati
10
APR
2024
Zilele Carierei este un eveniment bianual organizat de Universitatea Politehnica Timisoara prin CCOC - Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră din UPT.Ajuns la a 24-a ediție, Zilele Carierei a devenit cel mai mare târg universitar de joburi din vestul țării.Ediția din această primăvară va găzdui 55 de firme de top, fiecare gata să intercționeze cu studenți sau absolvenți interesați de locuri de practică sau de muncă din d...
Ce sunt Zilele Carierei?
zilelecarierei@upt.ro
0256404749